Dni Kultury Niemieckiej

Od 1 do 10 czerwca trwały w naszej szkole Dni Kultury Niemieckiej, które miały na celu realizację podstawy programowej w zakresie tematów związanych z kulturą oraz elementami wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Dni Kultury Niemiec zorganizowane zostały w ramach corocznego udziału szkoły w ogólnopolskiej akcji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży dzien.de/der-tag.pl, w tym roku we współpracy z Trzebiechowskim Ośrodkiem Kultury oraz Gminną Biblioteką Publiczną i biblioteką szkolną.

W programie kierowanym nie tylko do uczniów, ale i do wszystkich mieszkańców gminy, przygotowano wystawy książek niemieckojęzycznych autorów dla dzieci i dorosłych, prezentację uczniowskich plakatów "Niemcy w oczach dzieci i młodzieży" i materiałów o śladach niemieckich w naszej gminie, zajęcia lekcyjne metodą stacji dydaktycznych i projektu edukacyjnego oraz quiz wiedzy o Niemczech, którego laureatką została Julia Antecka z klasy Va.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły organizację tych wydarzeń swoją pomocą!