Mój biznes

Od października my uczniowie klasy IIa pod okiem pani Joanny Urbańskiej - Marcinek trudziliśmy się nad projektem edukacyjnym z przedmiotu wiedza o społeczeństwie pt. "Projekt mój biznes" realizowany w ramach ogólnopolskiego programu "Ekonomia na co dzień".

Założyliśmy piętnastoosobową firmę cateringową o dźwięcznej nazwie "Healthy Snacks". Przez długi okres zajmowaliśmy się badaniem rynku spożywczego. Dzielnie i wytrwale przychodziliśmy na zajęcia z ekonomii, zdobywając wiedzę na temat rynku, sprzedaży, reklamy i zakładania firm. Przygotowaliśmy ulotki, ankiety, opracowaliśmy budżet firmy, cenniki i plakaty. To była bardzo długa droga pełna sprzeczek, ale udało się i... wreszcie 29 maja br. mogliśmy dokonać prezentacji swojej pracy! Zakupiliśmy zdrową żywność, a niektóre produkty pochodziły nawet z naszych własnych ogródków! Przygotowaliśmy menu, cenniki i zabraliśmy się za otwarcie naszej małej "śniadaniarni". Przygotowaliśmy ladę, na której wyznaczone osoby przygotowywały warzywne kanapki, stoiska z płatkami oraz ciepłymi napojami i kasę, przy której każdy mógł nabyć kolejną dawkę witamin w postaci owoców. W całej auli pięknie pachniało, a my w fartuszkach i rękawiczkach realizowaliśmy coraz większe zamówienia. Staraliśmy się mieć dobry kontakt z klientami, wędrując przy stolikach i dopytując, czy goście są zadowoleni. I byli! nauczyciele i dzieciaki byli wręcz zachwyceni naszą nowo założoną firmą.

Za reklamę odpowiadali nasi koledzy, którzy chodzili po szkole, wykrzykując hasła promocyjne. Po usłyszeniu słów "Jedz warzywa i owoce, żeby dostać supermoce!" chyba nie było osoby, która nie zechciałaby u nas zjeść. Wiemy jednak, że musimy jeszcze popracować nad sukcesem, jeśli następnym razem zabierzemy się za coś tak poważnego. Zrobiliśmy kilka drobnych błędów w wyznaczaniu cen, ale wyciągniemy z tego wnioski. Ogółem nasz projekt wypadł bardzo pozytywnie i jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni. :)

Mój biznesMój biznesMój biznesMój biznesMój biznesMój biznesMój biznesMój biznes