Relacja z konkursu w Sulechowie

Dnia 22.05.2014 roku o godzinie 10:00 w Zespole Szkół nr 3 w Sulechowie odbył się Międzyszkolny Dzień Języków Obcych, którego głównym elementem był konkurs językoznawczy.

W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele trzech szkół: gospodarze, czyli uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Sulechowie, reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Sulechowie oraz Gimnazjum w Trzebiechowie. Każda drużyna składała się z 6 uczniów. Grupę angielską naszego gimnazjum stanowili: Radek Pełka, Dawid Holewa, Dawid Sienkiewicz (opiekun: p. Justyna Karczyńska), a "trójkę" niemiecką tworzyli: Paulina Olejniczak, Kaja Szlak, Marcin Raźny (opiekun: p. A.Kowalczyk). Potyczki językowe składały się z czterech części: na początku uczniowie rozwiązywali test z wiedzy o krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego, a potem test gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego i języka niemieckiego.

Następnie gimnazjaliści rozpoznawali na slajdach miejsca, budynki oraz osoby związane z krajami anglo- i niemieckojęzycznymi; ostatnim zadaniem było rozpoznawanie utworów muzycznych. Pomiędzy kolejnymi kategoriami odbywały się występy artystyczne uczniów z Zespołu Szkół - śpiewali soliści a grupa taneczna zaprezentowała swój układ. Po zliczeniu wszystkich punktów, ogłoszono wyniki. Uczniowie naszego gimnazjum zajęli drugie miejsce. Zwycięzcami zostali gospodarze. Na koniec wszyscy zrobili wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Cała uroczystość miała spokojny, luźny charakter. Panowała miła atmosfera, nic nie zakłócało konkursu. Wszystkim uczestnikom przypadło do gustu tego rodzaje wydarzenie. Pozostaje mieć teraz nadzieję, że w przyszłym roku to trzebiechowska szkoła odniesie zwycięstwo.