"Gwiazdka dla Afryki" - podsumowanie projektu

Gwiazdka dla Afryki - podsumowanie projektu

"Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. To także najprostsza metoda, by ratować życie dzieci na wielką skalę."

W ramach uczestnictwa naszej placówki w ogólnopolskim KLUBIE SZKÓŁ UNICEF 18 uczniów klas I - III gimnazjum realizowało w listopadzie i grudniu niezwykły projekt edukacyjno-pomocowy "Gwiazdka dla Afryki".

Wykorzystując specjalne materiały UNICEFu oraz własne pomysły nasi gimnazjaliści:

• przeprowadzili zajęcia edukacyjne na lekcjach wychowawczych
  • zorganizowali kilka wydarzeń szkolnych pod tytułem "Gwiazdka dla Afryki"
  • zebrali 550 zł na najwspanialsze prezenty dla maluchów z Sierra Leone - szczepionki ratujące zdrowie i życie, których koszt wynosi zaledwie kilkadziesiąt groszy!

Na przykładzie jednego z najbiedniejszych państw świata uczestnicy projektu pokazali swym klasom skrajne ubóstwo dzieci w krajach rozwijających się oraz sposób, w jaki można temu zaradzić, a także zorganizowali warsztaty wspólnego tworzenia prezentów. Symboliczne podarunki ze szczepionkami przeciwko odrze (94 grosze), gruźlicy (43 grosze) i polio (71 groszy) sprzedali potem na 6 świątecznych kiermaszach charytatywnych, które przygotowali dla rodziców, uczniów, pracowników i gości szkoły oraz pracowników Urzędu Gminy Trzebiechów.

Dodatkowo uczniowie przygotowali też kiermasz pierników oraz materiały informacyjne na szkolnej stronie internetowej.

Wszystkie etapy projektu gimnazjaliści zrealizowali z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem, a w przygotowanie ozdobnych pudełek-cegiełek włączyli się również uczniowie z klas IV - VI. Dzięki temu udało się pozyskać dla akcji wsparcie całej szkolnej społeczności, jak również organu prowadzącego szkołę i zebrać środki na zakup kilkuset szczepionek, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Zebrana kwota wraz z raportem z projektu została przesłana do Unicef Polska.

Uczestnicy projektu:
klasy III – Martyna Bańkowska, Weronika Galor, Kaja Szlak, Zuzia Trawa, Patrycja Sołtys, Sandra Zdaniewicz, Daria Niewiadomska
klasy II – Agata Hamrol, Joasia Łuczyńska, Klaudia Rejmak, Olga Łukomska, Weronika Bandosz, Beata Mital, Julka Szymańska, Dawid Holewa
klasy I – Kamil Werwiński, Eliza Koszelowska, Oktawia Wołoszyn

Zdjęcia: Sandra Zdaniewicz, Olga Łukomska oraz opiekunka projektu