Doradca zawodowy u trzecioklasistów

28 maja 2014 roku na zaproszenie pedagoga szkolnego przybył do naszej szkoły doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Zielonej Górze. Jego zadaniem było jak najlepsze przygotowanie trzecioklasistów do wkroczenia w kolejny etap edukacji, do trafnego wyboru szkół średnich i późniejszego zawodu.

Doradca pomógł nam odkryć nasze najmocniejsze i te słabsze strony oraz pokazał jak odpowiednio je wykorzystać.

Pan Piotr Sys przybliżył nam również sytuację na rynku edukacyjnym i rynku pracy.

Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy, bardzo obrazowy i zrozumiały. Z chęcią uczestniczyliśmy w spotkaniu. Odwiedziny doradcy zawodowego na pewno poszerzyły nasze horyzonty oraz spojrzenie na naszą przyszłość.