Żywa Piramida Zdrowia

Klasa I b w lutym i marcu realizowała projekt gimnazjalny w ramach uczestnictwa w konkursach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Winiar Żyj Smacznie i Zdrowo.

Zadaniem pierwszoklasistów było przygotowanie dla społeczności szkolnej pokazu budowy żywej piramidy zdrowia. Za przebieg wydarzenia odpowiedzialne były Olga Łukomska, Klaudia Rejmak i Weronika Bandosz. Przygotowania i próby pokazu odbywały się na lekcjach wychowawczych.

07.03.2013 w auli szkolnej odbyła się publiczna prezentacja projektu. Budowniczowie z klasy I b ze smyczami z logo Winiar oraz z produktami żywnościowymi wychodzili zza parawanu i budowali 6 warstw piramidy prezentując odpowiednie artykuły spożywcze.

Po zbudowaniu piramidy przyszła kolej na interakcję z publicznością. Dzieci i młodzież chętnie udzielały odpowiedzi na pytania konkursowe zobywając w nagrodę produkty z żywej piramidy (jogurt, makaron, cytrynę, mąkę, rybę, olej itd.), co wzbudzało wesołość widowni, a także gadżety programu Winiar – smycze, warzywne breloczki, "tablety" informacyjne i książeczki kulinarne. Całe wydarzenie było bardzo udane i podobało się zarówno twórcom piramidy, jak i widzom.

EFEKTY PROJEKTU - klasa:

• zorganizowała ciekawe wydarzenie edukacyjne dla całej szkoły,
  • utrwaliła swoją wiedzę o zdrowych nawykach żywieniowych,
  • efektownie popularyzowała i promowała piramidę zdrowia, zalecany w niej model żywienia oraz program Żyj Smacznie i Zdrowo wśród dzieci klas I – III i klas IV – VI szkoły podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej z naszego Zespołu Edukacyjnego,
  • zwiększyła umiejętności wzajemnego motywownia się do pracy,
  • rozwinęła umiejętności współpracy i odpowiedzialności za wykonanie zadań,
  • zwiększyła poziom swojej integracji.

Zdjęcia: p. Anna Kowalczyk (Gł)

Żywa Piramida ZdrowiaŻywa Piramida ZdrowiaŻywa Piramida ZdrowiaŻywa Piramida ZdrowiaŻywa Piramida ZdrowiaŻywa Piramida ZdrowiaŻywa Piramida ZdrowiaŻywa Piramida ZdrowiaŻywa Piramida Zdrowia