Bartek Majda i Kapelusze lektora

Język to podstawa

Bartek Majda (III b) został zwycięzcą nagrody dodatkowej w ogólnopolskim konkursie językowym "Poznaj świat przez języki" za zdobycie największej ilości punktów z quizów w języku niemieckim i wyróżnione przez jury hasło promujące naukę języków obcych:

"Każdy to wie, mały czy duży,
że języków warto się uczyć. Ucz się języków!"

W konkursie internetowej kampanii społecznej "Język to podstawa. Ucz się Języków" wzięło udział 12 tysięcy uczniów i ponad 2300 nauczycieli z całej Polski, w tym ponad 60 nauczycieli z województwa lubuskiego. Z naszego gimnazjum uczestniczyło 47 uczniów, którzy uzyskali łącznie największą liczbę punktów w województwie lubuskim. Za to osiągnięcie przyznana została nagroda dla nauczyciela, którą jest specjalistyczne szkolenie "Kapelusze lektora".

Nagrodzeni uczestnicy

Nagrodzeni nauczyciele

A oto inne ciekawe hasła naszych uczniów zachęcające do nauki języków:

"Język obcy warto znać, wtedy możesz w świat już gnać, więc mój drogi ucz się ucz, bo to do sukcesu klucz."
Klaudia Bojko (III a)

"Ucz się języków, bo to zabawa. Nauka ich wszystkich to niezła sprawa!"
Daniela Bandosz (III a)

"Ucz się języków, bo języki to potęgi klucz. Kto go nie zdobędzie, całe życie płakać będzie!"
Rafał Śnieguła (I a)

"Ucz się języków, a ominie cię wiele wnyków"
Dawid Sienkiewicz (II a)

"Chcesz wyjechać za granicę? Masz marzenia do spełnienia? Bierz się do języków obcych uczenia!"
Paulina Olejniczak (II a)

"Jeśli w przyszłości kasę mieć chcesz, ucz się języka, bo to ważna rzecz."
Adrian Skalczuk (II a)