Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 12 – 13 października w naszej szkole, PG w Trzebiechowie odbyła się wycieczka do Wrocławia. Udział w niej brali uczniowie klas III oraz ich wychowawcy: pani Jolanta Krzyżostaniak i pani Anna Kowalczyk.

Wyjechaliśmy w środę o godz. 8.00. Podróż trwała kilka godzin, jednak w autobusie było wesoło i nikt nie narzekał na zbyt długą podróż. Pierwszą atrakcją po dotarciu na miejsce była Panorama Racławicka. Ogromny obraz, który sprawia, iż czujesz się, jakbyś brał udział w przedstawionych na nim wydarzeniach. Następnie udaliśmy się na Ostrów Tumski, jedną z wrocławskich wysp. Podziwialiśmy tam kościoły oraz oglądaliśmy pomysłowe mosty. Później udaliśmy się do hotelu, gdzie rozpakowaliśmy się i odpoczęliśmy. Wieczorem zwiedziliśmy rynek. Zachwycaliśmy się pięknymi kamienicami i ratuszem. Na koniec wieczoru odwiedziliśmy studencki klub "Antidotum".

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy równie wcześnie, jak pierwszy. Najpierw zwiedziliśmy zoo, pełne egzotycznych, rzadko spotykanych zwierząt. Następnie spacerowaliśmy po Parku Szczytnickim i Ogrodzie Japońskim. Po spacerze mieliśmy chwilę na odetchnięcie w jednej z galerii handlowych. Później zwiedziliśmy salę wykładową i laboratorium Uniwersytetu Przyrodniczego. Ostatnią atrakcją wycieczki były dwie godziny relaksu i zabawy w aquaparku.

Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, zwiedziliśmy niesamowite miejsca i pobyliśmy wszyscy razem.

Zdjęcia: B. Majda, K. Lipnicka, P. Krzyżostaniak, P. Drewlo, A. Maćkowiak

Wycieczka do WrocławiaWycieczka do WrocławiaWycieczka do WrocławiaWycieczka do WrocławiaWycieczka do WrocławiaWycieczka do WrocławiaWycieczka do WrocławiaWycieczka do WrocławiaWycieczka do WrocławiaWycieczka do WrocławiaWycieczka do WrocławiaWycieczka do Wrocławia