Uwaga! Fonoholizm

W dzisiejszym świecie telefon komórkowy staje się nieodłącznym elementem życia niemalże każdego młodego człowieka. Już teraz kształtuje jego status w grupie rówieśniczej i wpływa na samoocenę. Badanie TNS OBOP pokazuje, że aż co trzeci nastolatek (36%) nie wyobraża sobie nawet jednego dnia bez telefonu komórkowego. W związku z tym nasza szkoła włącza się w realizację OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII EDUKACYJNEJ "UWAGA! FONOHOLIZM", której celem jest podejmowanie działań na rzecz przeciwdziałania nadmiernemu użytkowaniu telefonu komórkowego przez młodzież. Kampania adresowana jest do nauczycieli, uczniów i rodziców. W jej ramach powstaną materiały edukacyjne mające na celu podniesienie świadomości problemu nadmiernego korzystania z telefonu komórkowego wśród nastolatków, ich rodzin i pedagogów oraz promowanie zasad świadomego i rozsądnego używania komórek.

O wszelkich działaniach podejmowanych w naszej szkole w ramach kampanii będziemy na bieżąco informować.

Nad przebiegiem akcji czuwają pani Anna Kowalczyk (ZG) oraz pani Małgorzata Jóźwiak.

Uwaga! Fonoholizm