Tydzień Języków i projekt edukacyjny

Zakończył się w naszym gimnazjum Tydzień Języków – wydarzenie zorganizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii "Język to podstawa. Ucz się języków". W ciągu tygodnia od 25 maja do 3 czerwca uczniowie klas I – III gimnazjum brali udział w akcji językowej Let's win, która polegała na realizacji projektu edukacyjnego z języka niemieckiego zatytułowanego "NASZA ULUBIONA DRUŻYNA PIŁKARSKA". Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji drużyn piłkarskich biorących udział w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej 2012.

Najciekawsze rezultaty projektu od 4 czerwca możemy zobaczyć na stronie www.tydzienjezykow.pl w zakładce Konkurs Let's windo 17 czerwca oddać swój głos na wybraną pracę, trwa bowiem konkurs na najciekawszy efekt projektu. Zwycięzcę wybiorą internauci, zachęcamy więc do głosowania na prace naszych uczniów!

Projekt był doskonałą okazją do
  • "przekazania wiedzy językowej w ciekawy sposób,
  • zachęcania uczniów do nauki języków obcych i podejmowania wyzwań językowych,
  • edukacyjnego zintegrowania uczniów,
  • podzielenia się pomysłami z ogromną rzeszą internautów, którzy codziennie będą oddawać głosy na swoich faworytów,
  • wyjścia poza mury szkoły i stworzenie wirtualnej społeczności na bieżąco śledzącej i komentującej swoje działania i wyniki."