Rodzice bliżej szkoły – promocja szkolnej strony internetowej

Rodzice bliżej szkoły

Dwa ostatnie spotkania z rodzicami uczniów klas III gimnazjum zostały przeprowadzone w oparciu o prezentację nowej strony internetowej szkoły. Przy jej pomocy na zebraniu 1 lutego wychowawczyni klasy III a oraz 29 marca pan Piotr Kowalczyk (zastępujący wychowawczynie klas trzecich - p. J. Krzyżostaniak i p. A. Kowalczyk), zapoznali rodziców z sytuacją dydaktyczno-wychowawczą i życiem klas, informacjami o egzaminach i szkołach ponadgimnazjalnych. Rodzice poznali również znajdujące się na stronie relacje z całego szeregu działań wszystkich organów szkolnych: dyrekcji, grona pedagogicznego oraz rady rodziców i samorządu uczniowskiego, a także szkolnego klubu wolontariuszy.

Promocja strony wśród rodziców miała na celu m.in.:

• zwiększenie wiedzy i świadomości rodziców o wydarzeniach w klasach trzecich gimnazjum oraz całego Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie, realizowanych w nim akcjach, konkursach, programach, kampaniach i projektach edukacyjnych, osiągnięciach i sukcesach uczniów oraz inicjatywach i wysiłkach nauczycieli, jak również samych uczniów, by szkoła była miejscem przyjaznym i rozwijającym ucznia;
  • wzbudzenie w rodzicach pozytywnego postrzegania szkoły, jako placówki wspierającej ich w procesie wychowania i edukacji dzieci i rozwiązywaniu pojawiających się problemów;
  • zainteresowanie rodziców pracą szkoły;
  • pełniejsze poznanie przez rodziców funkcjonowania ich dzieci w szkole;
  • zachęcenie rodziców do wspólnego i jednolitego oddziaływania na uczniów.

Mamy nadzieję, że prezentacja informacji o bogatej ofercie i działalności szkoły oraz osiągnięciach uczniów, zawartych na stronie internetowej, spełniła powyższe cele i przyczyni się do polepszenia współpracy z rodzicami i zwiększenia ich zaangażowania w życie szkoły.