Poranek poetycki

"Człowiek żyje tak długo,
dopóki trwa pamięć o nim ..."

4 listopada odbył się w naszej szkole "Poranek poetycki" - program artystyczny poświęcony pamięci tych, którzy odeszli, przygotowany przez gimnazjalistów klas I – III pod kierunkiem pani Anny Kowalczyk (ZG) i pani Iwony Holewy. W klimacie zadumy i wyciszenia, przy dźwiękach nastrojowej muzyki padały ważne słowa o życiu i śmierci. Uczniowie pięknie recytowali poezję wybitnych polskich autorów, m. in. Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Adama Asnyka, ks. Jana Twardowskiego.

Program poruszył każdego z nas, uświadomił nieuchronność przemijania, ulotność chwil, skłonił do refleksji nad istotą ludzkiej egzystencji. Przypomniał młodzieży o obowiązku poszanowania życia swojego i innych, a także o tym, by cieszyć się każdym dniem i okazywać serce bliźnim.

Tego dnia wspominaliśmy szczególnie ś.p. Tadeusza Akonoma. Jego sylwetkę jako nauczyciela i artysty, a także jako męża i ojca ujrzeliśmy w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez panią Joannę Urbańską-Marcinek i absolwentki: Justynę Urbańską i Weronikę Kotarę.

"Poranek poetycki" zaprezentowaliśmy środowisku lokalnemu 27 listopada w kościele p. w. WNMP w Trzebiechowie. Dziękujemy bardzo księdzu Andrzejowi Grządzielowi oraz panu Tadeuszowi Wojterowi za pomoc w przygotowaniu programu.

Zdjęcia: p. A. Kowalczyk (Gł) i p. I. Holewa