Nie opowiadaj mi bajek, opowiedz mi o swoim świecie

Nie opowiadaj mi bajek

Od 5 marca do 1 kwietnia gimnazjaliści mogli uczestniczyć w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Nie opowiadaj mi bajek, opowiedz mi o swoim świecie" na Facebooku. Konkurs zorganizowany był z okazji Roku Braci Grimm 2012 przez Instytut Goethego, który popularyzuje język i kulturę niemiecką na świecie.

Równocześnie chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym odpowiedniku tego konkursu. Zadaniem młodzieży z gimnazjum oraz z klas V i VI szkoły podstawowej było pokazanie na zdjęciach swojego świata, swoich nadziei, marzeń i lęków, odnosząc je do jednego z 5 klasycznych motywów baśniowych:

Nie opowiadaj mi bajek

Dziesięciu młodych fotografów z naszego ZE wykonało lub wyszukało w swoich albumach ponad 30 zdjęć ukazujących ciekawe skojarzenia baśniowych symboli ze światem współczesnym. Uczniowie boją się upływającego czasu, pająków, ciemnej piwnicy, niebezpiecznych gadów, magiczne przedmioty kojarzą z telefonem i słuchawkami, maskotkami, zawieszką w kształcie koniczyny, a nawet z bujaną ławeczką w ogrodzie. Podróż to m.in. przeniesienie się w świat książek, wyjazd nad morze, przelot helikopterem, wyprawa po szczęście i spotkanie własnego cienia. Młodzież dąży do realizacji swoich marzeń, a uszczęśliwia ją świat przyrody – małe zwierzęta i piękne rośliny.

A oto laureaci baśniowego konkursu:

• Oliwia Kulczak – za zdjęcie Czarny Las (upływający czas)
  • Olga Łukomska – Podróż (do świata książek)
  • Martyna Dzierla – Wyzwanie (puchar i aparat fotograficzny)
    oraz Podróż (ślad ręki na piasku)
  • Kinga Wąsik – Magiczny Przedmiot (słonik szczęścia)
  • Paulina Fornalczyk – Happy End (piękny kwiat)

Bartek Majda, Klaudia Rożek, Sara Kisiel, Ola KoszelowskaMaja Maćkowiak
otrzymują wyróżnienia.

Gratulacje!

fot. Oliwia Kulczak – Czarny Lasfot. Bartek Majda – Czarny Lasfot. Klaudia Rożek – Czarny Lasfot. Kinga Wąsik – Magiczny Przedmiotfot. Sara Kisiel – Magiczny Przedmiotfot. Ola Koszelowska – Magiczny Przedmiotfot. Maja Maćkowiak – Magiczny Przedmiotfot. Paulina Fornalczyk - Magiczny Przedmiotfot. Paulina Fornalczyk - Magiczny Przedmiotfot. Martyna Dzierla - Wyzwaniefot. Olga Łukomska - Wyzwaniefot. Sara Kisiel - Wyzwanie
fot. Olga Łukomska - Podróż