Dzień Karnawałowego Makijażu

3 lutego Samorząd ogłosił Dniem Karnawałowego Makijażu, przypominając wszystkim o karnawale - czasie zabaw, imprez, maskarad, balowych kreacji i makijaży. Makijaż na karnawał to wyjątkowy makijaż. Wywodzi się on z tradycji karnawału weneckiego, którego nieodzownym atrybutem są artystyczne makijaże, barwne stroje i maski. Mają one swe źródło w starożytnym teatrze, a swą popularność na karnawale zdobyły w XVI – XVII wieku.

Karnawałowy makijaż powinien być wyrazisty i rzucający się w oczy, czyli mocny i odważny! I taki był na wielu twarzach gimnazjalistów. W naszej szkole mogliśmy zobaczyć bardzo udane prezentacje karnawałowego make-up'u. Było mnóstwo kolorów, zwłaszcza odcieni niebieskiego, zieleni i czerni. Wielu uczniów poeksperymentowało z kolorami i wzorami, wnosząc trochę ożywczych barw w naszą szkolną codzienność. Dziękujemy i gratulujemy zwłaszcza klasie III a, która pokazała, że potrafi się bawić i prawie w pełnym składzie miała całkiem nowy, karnawałowy wizerunek.

Dzień Karnawałowego Makijażu był naszym wkładem w pielęgnowanie zanikającego powoli zwyczaju karnawałowych szaleństw i przełamaniem szkolnej rutyny. Mamy nadzieję, że się Wam podobał!

Wszyscy ekstrawagancko pomalowani uczniowie nie byli pytani na lekcjach.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką postanowili wyróżnić kilka osób:

1 miejsce: Krzysztof Hyży (III a)
2 miejsce: Aleksandra Stawiarz (II a)
3 miejsce: Ewa Hyża (I b)

całą klasę III a !

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ; )

Opracowała Klaudia Bojko
Zdjęcia: pani Anna Kowalczyk (Gł)