"2012 – Wszyscy Jesteśmy Gospodarzami" – Lekcje konkursowe

Konkurs 2012 – wszyscy jesteśmy gospodarzami

Euro 2012 w naszym kraju to doskonała okazja, by obok promocji tego wydarzenia aktywizować i motywować młodzież, również na zajęciach szkolnych. 23 kwietnia uczniowie klas I – III gimnazjum uczestniczyli w lekcjach języka niemieckiego, na których przygotowywali prace do językowej części konkursu "2012 – Wszyscy Jesteśmy Gospodarzami" organizowanego przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Gimnazjaliści w nietypowy sposób poznali słownictwo związane z piłką nożną i rozgrywkami sportowymi, a przy okazji opracowali zadania konkursowe – hasła stadionowe dopingujące drużyny piłkarskie do gry i hasła promujące Polskę jako gospodarza Mistrzostw Europy. Ponad 20 najciekawszych haseł zgłosiliśmy do konkursu, którego wyniki poznamy 31 maja. Przykłady kreatywności naszych uczniów prezentujemy na gazetce w korytarzu szkoły.