Konkurs HDK


Konkurs HDK

We wrześniu opiekun koła PCK Pan Ryszard Konopka poinformował nas o konkursie plastycznym o tematyce honorowego krwiodawstwa.

Z naszej szkoły wpłynęło 6 prac w tym jedna moja, ze wszystkich szkół udało się zebrać 702 prace, z czego organizatorzy musieli wybrać te najlepsze.

Moja praca znalazła się wśród innych wyróżnionych.

W czwartek 30.11.2017 r. wraz z Panem Ryszardem udaliśmy się na uroczyste wręczenie nagród w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze.

Prace od przedszkola po szkoły ponadgimnazjalne zostały wyróżnione.

Na uroczystości pojawiła się telewizja regionalna, która przeprowadzała wywiady z uczestnikami konkursu oraz filmowała nasze prace.

Po uroczystym wręczeniu nagród zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek w postaci kawy i słodkich ciast.

Po wszystkim udaliśmy się do szkoły. Osobiście mogę dodać, że to było bardzo miłe uczucie poczuć, że ktoś docenił twoja ciężką prace oraz że tak wiele osób może ją zobaczyć. Zachęcam wszystkich do brania udziału w takich konkursach, ponieważ nic nie tracimy, a nasze talenty mogą zostać docenione.

Kwesta PCK


Kwesta PCK

 

Sprawozdanie ze spotkania PCK


Sprawozdanie ze spotkania PCK

W czwartek 16.11.2017 r. w Zespole Edukacyjnym w Trzebiechowie, w sali numer 11, odbyło się spotkanie z Janem Kowalczykiem. Tematem spotkania było "Krwiodawstwo". Uczestnikami byli zaproszeni uczniowie z gimnazjum oraz szkoły podstawowej.

Już od samego rana nie mogliśmy doczekać się Jaha, którego zapamiętaliśmy jako wesołego, towarzyskiego i charyzmatycznego człowieka. Nie zawiódł nas i tym razem, choć zmagał się z chrypką i przeziębieniem. Opowiedział nam o krwiodawstwie i dlaczego warto oddawać krew, kiedy i gdzie można to zrobić oraz wiele innych cennych informacji. Uraczył nas również fascynującymi historiami z życia, których słuchaliśmy w skupieniu. Wkrótce przeszliśmy do pytań, a było ich sporo. Jahu odpowiadał na nie z wielkim optymizmem. Pokazał nam również skromną część swoich odznaczeń. Podzielił się z nami swoimi przeżyciami, które towarzyszyły mu podczas wręczania mu ważnej nagrody, tak dla niego wyjątkowej - Kryształowego Serca. Przedstawił nam dekalog krwiodawcy. Mieliśmy również zaszczyt odebrania upominków z jego rąk za zbieranie pieniędzy w akcji "Godne Dzieciństwo".

Oprócz wzbogaconej wiedzy, wynieśliśmy ze spotkania też coś słodkiego - opakowanie pełne czekolad. Wszyscy byliśmy zgodni, czas spędzony na tym spotkaniu nie był zmarnowany, wręcz przeciwnie. I już czekamy na kolejne.

Kwesta PCK - Pomoc Świąteczna


Wyprawka dla żaka

 

Wyprawka dla żaka


Wyprawka dla żaka

 

Akcja PCK Pomoc Wielkanocna


Akcja PCK Pomoc Wielkanocna

 

Podsumowanie pracy pierwsze półrocze


Szkolne koło PCK - logo

Wraz z końcem pierwszego semestru przyszedł czas na podsumowanie pracy Szkolnego Koło PCK.

Jak co roku uczniowie gimnazjum wykonali prace plastyczne na temat krwiodawstwa, które zostały wysłane do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Prace Elizy Koszelowskiej i Karoliny Koseskiej zajęły 1 miejsce.

W każdym półroczu organizowane są dwie akcje. Było tak i tym razem. Pierwsza zbiórka była na wyprawki dla żaka, druga - przedświąteczna - dla najuboższych rodzin. Podczas pierwszej zbiórki zebraliśmy kwotę 436,40zł, którą zbliżyliśmy się do rekordu szkolnego. Zaś podczas drugiej uzbieraliśmy 258,70zł. Łącznie w pierwszym półroczu przekazaliśmy kwotę 695,1zł.

Przewodnicząca koła PCK
Dominika Pełka

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy


Kurs pierwszej pomocy

W dniu 7 marca br. odbyło się w naszym gimnazjum szkolenie w zakresie pierwszej pomocy. Szkolenia te traktowane są przez PCK jako szczególnie ważne.

Kurs obejmował elementy szkolenia podstawowego, który uwzględnia naukę udzielenia pomocy w nagłych wypadkach. W kursie wzięło udział 17 uczniów. Młodzież miała okazję pod czujnym okiem p. Jana Kowalczyka poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Kurs cieszył się dużym zainteresowaniem i już w kwietniu odbędzie się jego druga edycja. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał zaświadczenie.

Zbiórka PCK


Zbiórka PCK

 

Sprawozdanie z Rajdu HDK


Sprawozdanie z Rajdu HDK

Dnia 31.08.2015 r. odbył się Ogólnopolski Rajd Samochodowy Honorowych Dawców Krwi PCK. Pogoda była kiepska, bardzo się chmurzyło i wyglądało tak, jakby zaraz miał lunąć deszcz. Na całe szczęście, tak się nie stało. Do Trzebiechowa przyjechało osiemnaście drużyn. Między innymi z Krakowa, Gdańska, Poznania. Nasza konkurencja polegała na pracy zespołowej. Do pokonania był naprawdę krótki dystans na nartach w minimum dwie osoby. Większość drużyn bawiła się u nas wspaniale. Było kilka drużyn, które po prostu nie mogły wystartować z powodu problemów zdrowotnych. Natomiast młodsi uczestnicy mieli za zadanie strącić butelkę piłką. Dla najmłodszych przygotowaliśmy - słodkie nagrody.

Miłosz Rowiński i Sebastian Tomiak