walentynki

• W Anglii 14 lutego tradycyjnie wręcza się sobie kartki z życzeniami walentynkowymi w kształcie serca. Poza tym gdzieniegdzie dzieci odwiedzają pobliskie domy, śpiewając romantyczne piosenki.

• Walentynki w Finlandii to nie dzień zakochanych, a święto przyjaciela. Nie trzeba zatem koniecznie mieć drugiej połówki, aby okazać jej sympatię. Mile widziane są za to drobne prezenty dla znajomych.

• We Włoszech w walentynki wszystko jest czerwone. Nawet prezenty, które dają sobie zakochani powinny mieć kolor miłości!

walentynki

Biblioteka tego dnia zmieni się w "Zakochaną Bibliotekę,’’ klasy I – IV zapraszamy na „Randkę w ciemno z książką". Uczniowie będą wypożyczali książki "w ciemno", nie znając ich tytułu, gdyż zostaną one pięknie i szczelnie zapakowane. W każdej paczce mała niespodzianka.

walentynki

W „ Zakochanej bibliotece” będzie czekała na was kl. I – IV - Walentynkowa Foto Budka – będziecie mogli zrobić sobie zdjęcie z ulubioną koleżanką czy kolegą.

walentynki

A dla tych co na „zdalnym zesłaniu” kl. V - VIII , „Zakochana biblioteka” zatrudniła Walentynkowego Listonosza. Każdy kto chciałby zrobić miłą niespodziankę lubianej osobie i nie zostać rozpoznanym, może przysłać kartkę walentynkową na adres biblioteka@zet.edu.pl , wskazać odbiorcę ( imię, nazwisko, klasa) i kartka trafi pod właściwy adres. Kartki można przysyłać od dnia 11.02.2022 r.