SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM BERĘSIEWICZEM

Dzięki współpracy z Biblioteką Gminną, 4 grudnia, nasi ósmoklasiści mieli okazję spotkać się z autorem książek dla dzieci i młodzieży Panem Pawłem Beręsiewiczem.

Po krótkiej prezentacji wcześniejszego dorobku zawodowego autora i przysłowiowym „przełamaniem lodów”, zapoznaliśmy się z Jego twórczością literacką. W czasie zainscenizowanej rozmowy przy herbatce z dwojgiem uczestników, autor prowadził ożywioną rozmowę, na temat ich preferencji czytelniczych, przedstawiając jednocześnie swoje poszczególne książki.

Bardzo interesująca była dyskusja o modzie i wolności we współczesnym świecie, zainspirowana książką „Noskawery”.

Była także możliwość sprawdzenia własnej moralności i wartości jakimi kierujemy się w życiu, podejmując decyzje i dokonując wyborów, a to za sprawą książki „Szeptane”.

Książki Pana Pawła, ze specjalną dedykacją, można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece. Zapraszamy!

Dziękujemy Bibliotece Gminnej za zaproszenie.