Czytam sobie

Drodzy rodzice! Kochane dzieci!

Zapraszamy serdecznie do włączania się w Akcję "Czytam sobie"! Każdy, kto pragnie zachęcić dziecko i pomóc mu w nauce czytania znajdzie tu coś dla siebie. Biblioteka szkolne zakupiła w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa –

Książki z serii Czytam sobie skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat, ale są to granice umowne. Bywa bowiem, że czterolatek lepiej radzi sobie z tekstem niż dziecko o dwa lata starsze. Serię tworzą tytuły – w obrębie kolejnych poziomów czytelniczego zaawansowania dziecka. Dzięki nim zaczyna ono naukę od składania wyrazów z liter, następnie z sylab, by wreszcie – w książeczkach z poziomu "dla zaawanasowanych" – płynnie czytać całe zdania. Stosownie do poziomu odbiorców czcionki w tekstach mają różny rozmiar oraz proporcje względem rysunków. Książeczki dla początkujących mają krótsze zdania oraz przewagę ilustracji, z kolei tytuły dla bardziej wyrobionych małych miłośników literatury przypominają już "prawdziwe książki", z nielicznymi, czarno-białymi obrazkami.

Czytam sobie poziom 1420.22 KB
Czytam sobie poziom 2348.23 KB