Spotkanie autorskie

21 kwietnia 2016 roku, jako efekt współpracy biblioteki szkolnej i biblioteki gminnej, odwiedził nas niecodzienny gość – pani Barbara Ciwoniuk, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie klas trzecich gimnazjum mieli okazję poznać "od podszewki" warsztat pisarski p. Barbary, a także wysłuchać interesujących historii związanych z powstawaniem kolejnych dzieł pisarki., m.in. o książce pt. "Igor", opowiadającej o szkolnych doświadczeniach dyslektyka, która została nominowana przez Polską Sekcję IBBY do programu "Outstanding Books for Young People with Disabilities 2007", "Ania" – nominowana do nagrody Książka Roku 2007 PS IBBY, czy powieść "Musisz to komuś powiedzieć", która dostała wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2011 PS IBBY. Autorka porusza w swoich utworach problematykę bliską gimnazjalnej młodzieży – m.in. poczucie wykluczenia z powodu dysfunkcji, przemoc w szkole, samotność, konflikty z rówieśnikami i dorosłymi, przyjaźń, miłość – ukazując jednocześnie, że nigdy nie wolno się poddawać, że nawet z najgorszej sytuacji jest wyjście.

Spotkanie autorskieSpotkanie autorskieSpotkanie autorskieSpotkanie autorskieSpotkanie autorskieSpotkanie autorskieSpotkanie autorskieSpotkanie autorskie