KSIĄŻKOBRANIE

Las tej jesieni nie obfituje w runo leśne, ale jak się okazało można w nim znaleźć ogromne bogactwo. Uczniowie klas I-III odpowiedzieli na zaproszenie Biblioteki szkolnej i wzięli udział w wyprawie plenerowej promującej czytelnictwo.

Wczesnym rankiem klasy wraz z wychowawczyniami zebrały się na placu szkolnym, gdzie otrzymały listę zadań oraz poszukiwanych skarbów i radośnie ruszyły w drogę, którą wskazywały drogowskazy. Po dotarciu do lasu okazało się, że stoimy na rozstaju trzech dróg, z których każda wskazywała cel dla poszczególnej grupy wiekowej i klasy.

Las to labirynt drzew, ale okazało się, że nikt nie zabłądzi, wystarczy iść "po sznurku do kłębka", czyli do celu, a po drodze pilnie szukać ukrytych wskazówek (literówek).

Literka po literce i ku zaskoczeniu dzieci - okazało się, że w lesie można znaleźć książkę, poznać nowych bohaterów i ich niesamowite przygody.

Po powrocie do szkoły każda klasa mogła wyrazić swoje zadowolenie z leśnej wyprawy w bardzo prosty sposób, malując na placu szkolnym uśmiechniętą bądź smutną buźkę.