Kącik Bratka

Bratek – sympatyczna postać, bohater bajek terapeutycznych ma już swój kącik w naszej szkolnej Bibliotece. Dziękujemy Prezesowi Firmy Bomadek za wsparcie finansowe dzięki, któremu mogliśmy zakupić potrzebne wyposażenie i urządzić miejsce przyjazne dla dzieci, w którym miło i radośnie spędzą czas, czytając Bratkowi.

Imię "Bratek" zostało wybrane nie przypadkowo. Kojarzy się z kwiatem bratkiem, ale jest też słowem pochodzącym od "brata". Dlatego każde dziecko znajdzie w tej postaci cechy kogoś bliskiego, komu może zaufać i powierzyć swoje sprawy – i te trudne, i te radosne.

Natomiast przez obserwację, zabawy, ćwiczenia i rozmowy dzieci będą mogły przyswoić wiele wzorców: zachowań, rozwiązywania problemów, porozumiewania się, przekonań, wartości i postaw moralnych.

Zapraszamy dzieci i rodziców klas I i II na wspólne czytanie z Bratkiem.

Kącik BratkaKącik BratkaKącik BratkaKącik BratkaKącik BratkaKącik BratkaKącik Bratka