Biblioteka otwarta na teatr

W środę 09.09.2015 r. odbyły się lekcje biblioteczne z klasami IV-VI. Wspólnie z Panią Anią Kowalczyk przeprowadziłyśmy zajęcia, na których wprowadziłyśmy dzieci w świat baśni - zaczęłyśmy od pogadanki na temat ogólnych informacji dotyczących tego gatunku - główne wyznaczniki baśni, bohaterowie, rola sił nadprzyrodzonych, najczęstsze motywy baśniowe, ukazujące najważniejsze prawdy życiowe, jak np. zwycięstwo dobra nad złem.

Kolejnym elementem zajęć było głośne odczytanie fragmentów baśni w celu zapoznania uczniów z tradycyjną wersją "Kopciuszka" braci Grimm oraz fragmentami baśni autorstwa naszej rodzimej autorki Hanny Januszewskiej. Następnie, po krótkim omówieniu problematyki utworu, wskazaniu przez dzieci jego głównych bohaterów oraz przypisaniu im właściwych cech, uczniowie obejrzeli "Kopciuszka" w wersji animowanej, co było uwieńczeniem tego spotkania.

Nasze zajęcia były również doskonałą okazją na rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, co decyzją minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej jest w tym roku szkolnym jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa.

Biblioteka otwarta na teatr
Biblioteka otwarta na teatrBiblioteka otwarta na teatrBiblioteka otwarta na teatrBiblioteka otwarta na teatrBiblioteka otwarta na teatrBiblioteka otwarta na teatrBiblioteka otwarta na teatr