CZYTU CZYTU

W II semestrze w Bibliotece szkolnej rozpoczął działalność Klub Książki "CZYTU CZYTU" – którego hasłem przewodnim jest "Czy tu, czy tam, wszędzie czytam"!!!

Pomysł wspólnej zabawy z czytaniem przypadł do gustu szczególnie uczniom klas II i III i zgromadził sporą grupkę, bo aż 21 chętnych.

Z racji tego, że rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima, to właśnie Jego twórczość zaczęliśmy bliżej poznawać. Aby nasz Klub nabrał rozpędu, rozpoczęliśmy od "Lokomotywy" poprzez "Rzepkę", "Ptasie radio", "W aeroplanie", "Pan Maluśkiewicz i wieloryb", "Alfabet" oraz inne wiersze.

Klubowicze w czasie zajęć mogli wysłuchać wierszy w interpretacji znanych aktorów, obejrzeć ich inscenizację, czytać wspólnie i recytować, a także wykonywać różne inne prace np. siać rzodkiewkę, wycinać, kleić i malować, a przepiękne prace ozdobiły czytelnie.

W naszej okolicy jest wiele bocianich gniazd, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się ich zwyczajom, poznając "Kajtkowe przygody" M. Kownackiej. Po indywidualnym czytaniu książki, na zajęciach dzieci wspólnie tworzyły opis bociana, a następnie wiernie ukazały go na rysunkach.

Mamy wiele zapału i pomysłów na kolejne spotkania, tym bardziej, ze w Klubie "CZYTU CZYTU" jest wesoło i radośnie, a tego nam wszystkim potrzeba.

Zapraszamy na nasze spotkania w każdy czwartek w godz. 12.10 – 12.50 w Bibliotece!!!