Pierwsza pomoc
Red. Beata Furmańska, ,
Każdy z nas może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie. Dzieci z klasy I oraz II, przez kilka miesięcy pierwszego półrocza podczas zajęć świetlicowych prowadzonych przez Beatę Furmańską, nabywały umiejętności związane z ratowaniem ludzkiego życia.
Stopniowo uczyły się dbać o własne bezpieczeństwo, a także nabywały niezbędnych umiejętności w przypadku kontaktu z osobą poszkodowaną. Dzieci nauczyły się metod sprawdzania przytomności, wzywania pomocy, sprawdzania oddechu, układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, oddechów ratowniczych oraz ucisków klatki piersiowej. Na zakończenie zajęć każdy musiał zdać test teoretyczny oraz praktyczny z umiejętności ratowania ludzkiego życia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz podręczniki od WOŚP.


















