Czytam, bo lubię – "Abecadło" i inne wiersze

Czytam, bo lubię – Abecadło i inne wiersze

Listopadowe zajęcia z cyklu "Czytam, bo lubię", z racji kończącego się roku Juliana Tuwima, poświęcone zostały wierszom tego autora. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Czytanych wierszy słuchały z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy, niektóre nawet recytowaliśmy wspólnie. Przypomnieliśmy sobie takie teksty jak: Abecadło, Murzynek Bambo, Okulary, Spóźniony słowik, Żuraw i czapla, Psie smutki i inne. Następnie wszyscy przeszliśmy do plastycznej części zajęć. Zadaniem dzieci było piękne ozdobienie i wycięcie literek z "Abecadła". Przy tej okazji najmłodsi uczniowie ćwiczyli także znajomość liter. Zajęcia bardzo wszystkim się podobały, a efekt naszej pracy, jak zwykle można było zobaczyć na tematycznej świetlicowej gazetce.

Czytam, bo lubię – Abecadło i inne wierszeCzytam, bo lubię – Abecadło i inne wierszeCzytam, bo lubię – Abecadło i inne wierszeCzytam, bo lubię – Abecadło i inne wierszeCzytam, bo lubię – Abecadło i inne wierszeCzytam, bo lubię – Abecadło i inne wierszeCzytam, bo lubię – Abecadło i inne wierszeCzytam, bo lubię – Abecadło i inne wierszeCzytam, bo lubię – Abecadło i inne wierszeCzytam, bo lubię – Abecadło i inne wiersze