Jesteśmy bezpieczni

Co roku w naszej świetlicy odbywa się edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajęcia dotyczące zasad jakie obowiązują uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego pokonywania przejścia dla pieszych oraz zachowania bezpieczeństwa przy wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu, prowadzone są regularnie z dziećmi przez wychowawców świetlicy. Głównym celem organizowania zajęć jest przygotowanie uczniów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci biorą udział w pogadankach dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto, w czasie zajęć uczniowie wykonują prace plastyczne na ten temat,uczestniczą w grach i zabawach, podczas których: zapoznają się ze znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną. Zajęcia związane z tematyką bezpieczeństwa wzbudzają zawsze wśród uczniów wiele emocji i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.