Bezpieczna świetlica

W świetlicy szkolnej systematycznie przez cały rok szkolny prowadzone były pogadanki, rozmowy kierowane i inne zajęcia poświęcone przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w szkole, w drodze do i ze szkoły.

Dzieci oglądały filmy dydaktyczne, uczyły się jak postępować w kontaktach z nieznajomymi i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia. Doskonaliły swoją wiedzę na temat tego jakich zachowań należy unikać i jak dbać o swoje zdrowie i życie. W naszej świetlicy rozmawialiśmy również o niebezpieczeństwach czychających na dzieci w internecie. Podczas zajeć prowadzonych przez Panią Joannę Grońską dzieci poznawały problematykę internetowych zagrożeń. Dzieci od pierwszych dni w szkole poznają zasady bezpiecznego wsiadania i wysiadania z autobusów szkolnych. Na zajeciach w świetlicy dzieci poznawały również zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, które prowadziła Pani Beata Furmańska.