Wiosna i Wielkanoc

W okresie wiosenno – wielkanocnym odbyły się w świetlicy zajęcia w ramach rozwoju zainteresowań czytelniczych "Czytam, bo lubię". W czasie nadchodzącej wiosny dzieci w świetlicy rozmawiały o pierwszych wiosennych kwiatach, słuchały wierszy o tej tematyce, a także wykonywały z bibuły krokusy, przebiśniegi i żonkile.

Kilka dni przed Wielkanocą zajęcia plastyczno – literackie poświęcone zostały symbolom wielkanocnym. Dzieci najpierw słuchały, potem rozmawiały o "Bajeczce wielkanocnej"., a w dalszej części zajęć wykonywały baranka wielkanocnego. W efekcie tej pracy powstały sympatyczne baranki wykonane z papieru, waty, kolorowych wstążeczek, pasteli i kredek.

Tradycyjnie, wszystkie prace można było podziwiać w naszej świetlicy, zostały one zaprezentowane na jednej z gazetek.

Wiosna i WielkanocWiosna i WielkanocWiosna i WielkanocWiosna i WielkanocWiosna i Wielkanoc