Znamy wiersze Juliana Tuwima

Z okazji obchodzonego obecnie Roku Juliana Tuwima, poświęciliśmy zajęcia z cyklu "Czytam, bo lubię" na przybliżenie dzieciom wiersza pt: "Słoń Trąbalski". Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i uśmiechami na twarzach przysłuchiwali się opowieści o tytułowym słoniu i jego zabawnych problemach z pamięcią. Następnie niektóre dzieci recytowały inne, znane i lubiane wiersze Juliana Tuwima. W tej miłej atmosferze przeszliśmy do kolejnej części zajęć. Z niekrytą radością uczniowie przy użyciu farb malowali słonia, którego "skórę" musieli wcześniej odpowiednio pomarszczyć, aby całość wyglądała bardziej naturalnie. Na zakończenie chętne dzieci kolorowały pastelami jeszcze jeden portret zabawnego słonia, a wszystkie prace zawisły na naszej tematycznej gazetce.

Znamy wiersze Juliana TuwimaZnamy wiersze Juliana TuwimaZnamy wiersze Juliana TuwimaZnamy wiersze Juliana TuwimaZnamy wiersze Juliana TuwimaZnamy wiersze Juliana TuwimaZnamy wiersze Juliana Tuwima