Zimą pamiętamy o ptakach

Zima to ciężki czas dla zwierząt. Zwłaszcza tegoroczna mroźna i śnieżna aura sprawia, że zwierzęta mają trudności w zdobywaniu pożywienia. Na zajęciach świetlicowych rozmawialiśmy o potrzebie dokarmiania ptaków, uczyliśmy się rozpoznawać niektóre gatunki a także opowiadaliśmy o zachowaniu obserwowanych przez dzieci ptaków.

W czasie zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne przedstawiające popularne sikorki i wróble na karmnikach – kulach. Prace te wykonane zostały przy użyciu kredek, pasteli a także sznurka oraz naturalnych ziaren fasoli i kaszy. Tematyce dbania o ptaki zostały również poświęcone kolejne zajęcia z cyklu "Czytam, bo lubię". Dzieci poznały wesołe opowiadania Hanny Łochockiej, których bohaterem jest sympatyczny wróbelek Elemelek. Po krótkim omówieniu wysłuchanych tekstów dzieci wykonywały prace plastyczne przedstawiające wróbelka. Niektórzy starannie kolorowali ptaszka kredkami lub pastelami, inni wyklejali kawałkami bibuły i szarych gazet. Efekt tych prac można podziwiać na świetlicowej gazetce.

Zimą pamiętamy o ptakachZimą pamiętamy o ptakachZimą pamiętamy o ptakachZimą pamiętamy o ptakachZimą pamiętamy o ptakachZimą pamiętamy o ptakachZimą pamiętamy o ptakach